Máme pro Vás příklady hrozeb, které zachytil ThreatGuard 12/2023


Byla detekována zranitelnost v produktu NETGEAR ProSAFE Network Management System, jež umožňuje útočníkovi navýšit svá oprávnění na napadených instalacích. Pro její úspěšné zneužití je nezbytná minimální interakce s uživatelem. Uvedená zranitelnost existuje v metodě saveNodeLabel z důvodu nesprávné validace uživatelem zadaných dat, což umožňuje útočníkovi vložit libovolný script, navýšit svá oprávnění ke zdrojům, k nímž by normálně neměl mít přístup.
Návrh řešení týmu viz ThreatGuard-ID: 2975


Společnost Google vydala bezpečnostní aktualizace pro webový prohlížeč Chrome, které řeší vysoce závažnou zero-day zranitelnost, která je aktivně zneužívána. Zranitelnost, které byl přidělen identifikátor CVE-2023-7024, byla popsána jako chyba přetečení bufferu v rámci WebRTC, kterou lze zneužít k pádu programu nebo spuštění libovolného kódu.
Návrh řešení týmu viz ThreatGuard-ID: 2974


Pri phishingových útokoch sú zneužívané Google Forms, ktoré phishingovým útokom zvyšujú dôveryhodnosť tým, že zvyšujú zdanlivú pravosť pôvodných škodlivých e-mailov. Najnovší spôsob útoku, ktorý zistila spoločnosť Abnormal Security, je formulár vytvorený pomocou Google Forms, ktorý sa používa ako prostriedok na zdieľanie údajov o údajnom predplatnom. Formulár má povolené prijímanie odpovedí, ktoré odosiela kópiu odpovede respondentovi formulára e-mailom, takže útočník môže poslať pozvánku na vyplnenie formulára sám a získať tak odpovede. Použitie Google Forms je dômyselné aj v tom, že sa odpovede odosielajú z adresy „forms-receipts-noreply@google[.]com“, ktorá je dôveryhodnou doménou, a preto je väčšia šanca, že budú obídené zabezpečené e-mailové brány.
Návrh řešení týmu viz ThreatGuard-ID: 2961

Co potřebujete vyřešit? Ozveme se Vám nazpět

Než začneme poskytovat službu outsourcing IT, zpracujeme nejdříve vstupní audit informačních technologií. Tento audit slouží k zjištění aktuálního stavu výpočetní techniky a softwarového vybavení a zároveň k vytvoření návrhu pro případné změny a optimalizace. Na základě výsledků auditu navrhneme specifikaci parametrů smlouvy a cenové nabídky.

Kontakt

+420 596 620 071
+420 596 620 070
obchod@brain.cz